Következő 10 cikkElőző 10 cikk

GYŐZELMEK!

2010.04.04. 22:19

KETTŐS GYŐZELEM PRÁGÁBAN!

Mindkét csapatunk győzelmet aratott! Mind a '96-osok mind a '97-esek megszerezték a Húsvéti Kupát!

Vasas-Csata '96 - BK Zdar (CZ) 61:35
A győztes csapat: Földi Flóra, Fábián Sára, Szikora Kitty, Troják Klára, Vajda Krisztina, Kulcsár Bianka, Blázer Bonita, Markó Dorina, Aho Nina, Markó Fanni, Kapornai Dóra, Schneider Flóra

Vasas-Csata '97 - Dannax Sport Kassa (SVK) 56:41
A győztes csapat: Aho Nina, Blázer Bonita, Csáktornai Fanni, Kapornai Dóra, Kohári Alexa, Kulcsár Bianka, Markó Dorina, Markó Fanni, Molnár Boglárka, Schneider Flóra, Solymosi Noémi, Tóth Petra, Bernáth Réka, Tóth Vivien

Prágai Nemzetközi Húsvéti Torna - Mindkét korosztályban a döntőben!

2010.04.01. 19:17

A torna mérlege: 12 győzelem, 1 vereség, két első helyezés!

Ezen a linken találhatjátok a programot és az eredményeket:

4. nap:

A mai mérkőzéseken mindkét csapatunk a házigazdákkal került szembe. Míg a '97-esek magabiztosan nyerték a negyeddöntőt, addig a '96-os korosztályban induló csapat hatalmas küzdelemben egy ponttal győzőtt, amellyel döntőbe is jutottak. Késő délután aztán a '97-esek is követték a másik korosztályt, ők fölényes győzelemmel jutottak a döntőbe. Gratulálunk!

3. nap:

Jól kezdődött a torna második napja, a '97-esek magabiztosan verték a Moszkvát, sajnos azonban délután a '96-os csapat hét pontos vereséget szenvedett. Az esti két mérkőzésen két győzelem született. A '97-esek 1. helyen végeztek a csoportjukban, a '96-os csapat a második helyen. Holnap a '97-eseknél negyeddöntőkkel folytatódik a torna, majd győzelem esetén délután már az elődöntők következhetnek. A '96-osok közvetlenül az elődöntőbe jutottak.

2. nap:

A torna első napján mindkét korosztályban két győzelmet szereztünk.

Serdülő mérkőzés

Kőbányai Darazsak - Vasas-Csata/B 70:24 (8:6, 19:8, 18:5, 25:5)
Pontszerzők: Markó F. (7), Kulcsár B. (4), Molnár B. (4), Doktor A. (3), Csáktornyai F. (2), Demeter A. (2), Kapornai D. (2)

Az első negyedben még jól tartotta magát a két '98-assal kiegészített 1997-es születésű játékosokból álló csapatunk, de utána kijött a kor- és magasságbeli különbség. Na meg a hazai csapat által játszott - ebben a korosztályban Magyarországon szabálytalan - zónázás sem nekünk kedvezett. A keményen játszó (ez a szóösszetétel futballmeccs tudósításához jobban illene) Darazsak felőrölte a harmadik negyed végéig jól küzdő csapatunkat.

Szombati erőfelmérő

2010.03.18. 23:03

Szombat délután serdülő A meccset játszik a serdülő/B csapat.

Mivel az A-csapat játékosai (és három B-csapatban szereplő játékosunk) spanyolországi tútán vannak, ezért játszanak a Kőbányai Darazsak ellen a '97-'98-as korosztály tagjai.

A mérkőzésre a Mádi utcában kerül sor 17 órától.

Jó erőfelmérő lesz. Remélhetőleg tudjuk feledtetni a szezon előtti, a szeptemberi Darázs-Kupán elszenvedett 71-44-es vereséget.

Szabad hétvége

2010.03.04. 23:26

A hétvégén nem játszik mérkőzést a '97-es csapat.

Bár lesz serdülő/B meccs, ezen  - a gyerek döntőre való minél jobb felkészülést elősegítendő - a Csipet Csapat képviseli a Vasas-Csatát a BEAC serdülői ellenében.

Takaréklángon...

2010.02.27. 22:55

Serdülő mérkőzés, Bikszádi u.

Budai DSE - Vasas-Csata/B 24:95 (0:27, 8:11, 6:35, 10:22)
Vasas-Csata: Blázer B. (18), Aho N. (16), Kulcsár B. (12), Kohári A. (10), Schneider F. (10), Markó D. (8), Markó F. (8), Csáktornyai F. (6), Kapornai D. (4), Solymosi N. (3)

Egy nullára hozott első negyed után kijózanítólag hatott a második, a Budai DSE legjobbjai láthatóan ebben a tíz percben kaptak szerepet, de az meglepő volt, hogy nem találtuk az ellenszerét a játékuknak. A harmadik negyedben újra jött az első sor mindkét részről, akik megint szállították a várt különbséget, de az ellenfél 7-es számú játékosának beállásával a végén itt is feljavultak a hazaiak. A sok kihagyott dobásnak köszönhetően végül nem jutottunk el a száz pontig, ami főleg a második negyed gyengébb játékának köszönhető.

Örömkosárlabda az utolsó negyedben

2010.02.27. 00:12

Serdülő/B mérkőzés, Reáltanoda u.

KLKS/B - Vasas-Csata/B 37:114 (7:24, 8:36, 13:23, 9:31)

KLKS/B: Szandtner B. (11), Horváth E. (8), Czakó R. (7), Kozma R. (4), Nagy Zs. (3), Görög E. (2), Radovits R. (2)
Vasas-Csata/B: Markó D. (30), Blázer B. (17), Aho N. (16), Kulcsár B. (12), Kohári A. (8), Demeter A. (7), Schneider F. (7), Csáktornyai F. (6), Markó F. (4), Tóth P. (4), Doktor A. (2), Solymosi N. (1)

Nehezen lendült bele a csapat. A 6. percben még csak 7:5 állt az eredményjelző táblácskán, de ezután egycsapásra minden megváltozott, sorra jöttek a kosarak. A második negyedben minden összejött, Markó Dorina egymaga 20 pontot szórt, főként ziccerekből. Szünet után jött a szokásos álmosság, ebben a negyedben a védekezésünk is akadozott, az utolsó tíz perc azonban örömkosárlabdát hozott a labdaszerzések, és az azt követő "dobd és fuss" játéknak köszönhetően.

Végre egy kosármeccs...

2010.02.21. 23:17

Serdülő mérkőzés, Városmajor

BSE/C - Vasas-Csata/B 30:58 (5:16, 10:16, 6:12, 9:14)
Vasas-Csata/B: Markó D. (13), Aho N. (12), Kulcsár B. (10), Csáktornyai F. (5), Schneider F. (4), Tóth P. (4), Markó F. (3), Vajda K. (3), Kohári A. (2), Solymosi N. (2)

Bár egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk, ez volt a szezon első olyan meccse, hogy küzdeni kellett a pontokért és a lepattanókért. Ez a két csapat magasan kiemelkedik a mezőnyből, de még mindig mi vagyunk a jobbak. Ilyen meccsekből kéne több!

A Gödöllő is kipipálva

2010.02.14. 18:10

Serdülő mérkőzés, Pasarét

Vasas-Csata/B - Gödöllői KS 138:24 (34:9, 32:5, 38:2, 34:8)
Pontszerzőink: Kulcsár B. (36), Markó D. (36), Markó F. (17), Aho N. (15), Blázer B. (10), Schneider F. (8), Csáktornyai F. (6), Molnár B. (4), Solymosi N. (4), Doktor A. (2)

Rengeteg kihagyott dobás jellemezte a csapat játékát, volt olyan támadás, amikor 10-szer is próbálkozhattunk...hiába, pozitívum azonban, hogy a lepattanókat mi szereztük meg! A védekezésben is voltak gyengébb, de jobb időszakaink is. Például a második negyed közepétől a harmadik szakasz utolsó percéig, azaz 14 percig nem kaptunk kosarat. Kulcsár Bianka az első negyedben 20 pontot szórt, és összességében Markó Dorinával együtt 36 pontig jutott a lelkes és helyenként ügyes megoldásokat bemutató Gödöllőiek ellen.

Ma már jobban ment

2010.02.09. 19:04

Serdülő mérkőzés, Csata u.

Vasas-Csata/B - MAFC 115:26 (28:7, 32:4, 31:5, 24:10)
Vasas-Csata/B: Markó D. (22), Kulcsár B. (16), Aho N. (15), Blázer B. (11), Demeter A. (11), Solymosi N. (10), Schneider F. (8), Csáktornyai F. (6), Molnár B. (6), Kohári A. (4), Markó F. (4), Doktor A. (2)

Már az első percektől letámadtuk az ellenfelet, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a vendégek csak 16:0 után szerezték első pontjaikat. A negyed második fele már nem sikerült olyan jól, ekkor kiegyenlítettebbé vált a meccs. A második játékrészt is nagy elánnal kezdtük, ekkor nagy különbség volt a két csapat között. A harmadik tíz percben mindenki játszott, és ekkor  nyolc játékosunk is a kosárba talált. A negyedik negyedben is jól kezdtünk, de a 100. pont elérése sokat váratott magára, többen is próbálkoztak, de végül Schneider Flórának csak sikerült, ezután azonban ismét könnyebben ment a pontszerzés. Igaz az utolsó percekre a védekezésünk egy kicsit alábbhagyott, és az ellenfél még tudott egy kicsit kozmetikázni az eredményen. Összességében a mai mérkőzés egy jó kis edzés volt minden játékos számára.